Elektros instaliacijos būklė daugelyje senos statybos daugiabučių yra labai prasta. Miestuose pilna daugiabučių, kurie buvo pastatyti tuo metu kai dar nebuvo išaugęs toks didelis poreikis naudotis daugybe įrenginių vienu metu. Laidai tuo metu atitiko esamus standartus, deja, šiais laikais tai lyg tiksinti bomba. Prieš 40-50 metų statytuose namuose elektros instaliacija būdavo projektuojama taip, kad viename bute užtikrintų apie 1 kW vartojamąją galią. O dabar vienu metu į tinklą įjungiama tiek prietaisų, kad jų bendra galia siekia 5 – 7 kW ir daugiau. Senos statybos namuose elektros instaliacijos laidai yra iš aliuminio. Esant didelei apkrovai, kai bute įjungta skalbyklė, indaplovė, radiatorius, ar virdulys, gali pradėti kaisti laidai ar net užsidegti!
Pašalinti elektros sistemos avarijos ar gaisro padarinius tikrai kainuos brangiau nei investuoti į naują instaliaciją bei įrangą. Žinoma, kai kurie gyventojai, nepagalvodami apie galimas pasekmes neleistinai pasikeičia automatinį jungiklį į galingesnį. Nors elektros galingumas padidėja, bet tuo metu kyla gaisro pavojus, nes kaista magistraliniai laidai, jų sujungimai.
Už elektros instaliaciją savo bute atsako buto savininkas! Už elektros instaliaciją iki buto elektros skaitiklio yra atsakinga daugiabutį administruojanti įmonė arba bendrija. Siekiant išvengti pavojų, rekomenduojama gyventojams modernizuoti elektros skydinę, pakeisti magistralinius laidus bei atnaujinti elektros skydelių įrangą laiptinėse, pakeisti seną elektros instaliaciją rūsiuose.
Rekomenduojame rinktis tik kvalifikuotus ir atestuotus specialistus, kurie garantuoja, kad darbai atliekami laikantis visų saugumo reikalavimų. Tad jei manote, kad Jūsų name elektros instaliacija pasenusi, pats metas pradėti planuoti elektros instaliacijos atnaujinimą!
Pasirūpinkite savo saugumu bei turtu!